Hiina hiiglase Xiaomi etteaste: Uus elektriauto SU7 lööb Tesla Model 3 hinnaga
Xiaomi astub elektriautode turule, tuues välja Tesla Model 3-st märkimisväärselt soodsama sõiduki. 28. märtsil 2024 teatas Hiina tarbeelektroonika ettevõte Xiaomi oma kauaoodatud elektriauto turuletoomisest, pakkudes seda märgatavalt soodsama hinnaga võrreldes Tesla Model 3-ga. See samm süvendab veelgi hinnasõda Hiina äärmiselt konkurentsitihedal elektriautode turul. Xiaomi tegevjuht Lei Jun avalikustas, et nende
Xiaomi astub elektriautode turule, tuues välja Tesla Model 3-st märkimisväärselt soodsama sõiduki.
28. märtsil 2024 teatas Hiina tarbeelektroonika ettevõte Xiaomi oma kauaoodatud elektriauto turuletoomisest, pakkudes seda märgatavalt soodsama hinnaga võrreldes Tesla Model 3-ga. See samm süvendab veelgi hinnasõda Hiina äärmiselt konkurentsitihedal elektriautode turul.
Xiaomi tegevjuht Lei Jun avalikustas, et nende esimese auto, SU7 standardversiooni, hinnaks saab olema 215,900 jüaani (30,408 USA dollarit), mis on märgatavalt odavam Tesla Model 3 algsest hinnast 245,900 jüaani. Lei tunnistas, et sellise hinnakujundusega müüb ettevõte iga auto kahjumiga.
Hoolimata madalamast hinnast, väidab Lei, et SU7 standardversioon ületab Tesla Model 3 omadusi rohkem kui 90% osas. Siiski leidis ta, et Xiaomi’il võib võtta vähemalt kolm kuni viis aastat, et jõuda Tesla tasemele kahe konkreetses valdkonnas. Lisaks rõhutas Lei, et SU7 minimaalne sõiduulatus on 700 kilomeetrit (ligikaudu 435 miili), mis ületab Model 3 oma, mille ulatus on 606 kilomeetrit.
Ettevõte teatas, et esimese 27 minuti jooksul pärast müügi algust kell 10 õhtul Pekingi aja järgi, ületasid tellimused 50,000 sõiduki piiri. Lei sõnul algavad tarned aprilli lõpuks. Ta lisas, et Xiaomi autotehas, mille “võtmesammud” on täielikult automatiseeritud, suudab toota ühe SU7 iga 76 sekundi järel, kuigi polnud kohe selge, kas tehas töötab juba täisvõimsusel.
SU7 turuletoomine märgib Xiaomi sisenemist äärmiselt konkurentsitihedale Hiina elektriautode turule. Riigis toimuvad mudelite massilised esitlused ja hinnakärped ellujäämise nimel. Hiina telekommunikatsioonihiid Huawei on loonud partnerlussuhteid traditsiooniliste autotootjatega, käivitades muu hulgas Aito kaubamärgi, mille sõidukeid sageli esitletakse Huawei nutitelefonide müügisalongides.
Tesla Model 3 on Hiina uute energiasõidukite seas enim müüdud sedaankerega sõiduk, mille sõiduulatus on vähemalt 600 kilomeetrit ja hind alla 500,000 jüaani, teatab tööstuse veebileht Autohome.
Xiaomi on astunud suure sammu oma “Inimene x Auto x Kodu” strateegias, eesmärgiga luua seadmete ökosüsteem, mis on ühendatud uue HyperOS operatsioonisüsteemiga. Kuigi ettevõtte peamine tulu tuleb telefonidest, moodustavad kodumasinad ja muud tarbekaupadest saadav tulu peaaegu 30%.
Kuigi Xiaomi on üldiselt tuntud soodsamate toodete poolest, rõhutas ettevõtte president Lu Weibing varem sel aastal CNBC-le antud intervjuus, et alates 2020. aastast on Xiaomi järginud premiumiseerimise strateegiat. Ta lisas, et SU7 sihtgrupiks on umbes 20 miljonit kõrgema hinnaklassi kasutajat.
Lu märkis, et SU7 müük algab esialgu Hiinas ning rahvusvahelisele turule laienemine võtab vähemalt kaks kuni kolm aastat. Xiaomi esitles autot esmakordselt Mobile World Congressil Barcelonas veebruari lõpus, järgnedes selle välimuse ja tehnoloogia avalikustamisele Pekingis detsembris.
Xiaomi SU7 turuletulekuga elektriautode segmendis mitte ainult ei tõsta lati kõrgemale hinna ja kvaliteedi suhtes, vaid ka toob innovatsiooni ja tehnoloogilist edasiminekut autotööstusesse. Ettevõtte julge samm müüa oma esimest autot kahjumiga näitab kindlat pühendumust elektriautode turuosa haaramisele ja võib pikas perspektiivis osutuda strateegiliseks käiguks brändi tuntuse ja lojaalsuse tõstmiseks tarbijate seas.
Lisaks sõiduki tehnoloogilistele uuendustele ja muljetavaldavale sõiduulatusele pöörab Xiaomi tähelepanu ka kasutajakogemusele, tutvustades mitmeid lisavarustusi, nagu auto sees olev külmik, eritellimusel esiklaasi vari, ja nutitelefoni hoidik. Mõned neist lisadest pakutakse tasuta auto ostuga enne aprilli lõppu, teised on saadaval eraldi hinnaga.
Lei rõhutas ka, et SU7 toetab Apple’i CarPlayd ja on integreeritav iPadiga, tutvustades samas ka juhi abistamise tehnoloogiat maanteel ja linnas, mis on Hiinas täielikult saadaval alates augustist. Tesla Autopilot juhi abistamiseks maanteedel on Hiinas saadaval, kuid ettevõtte “Täielik Isejuhtimise” tehnoloogia linnatänavatel ei ole veel riigis välja antud.
Lei avalikustas ka, et Xiaomi ei taha mitte ainult konkureerida Porsche’ga autotehnoloogia vallas, vaid on teel pakkuma kõrgema taseme konkurentsi. Ta teatas, et SU7 “Max” versioon, mis on suunatud konkureerima Porsche Taycaniga, müüakse hinnaga 299,900 jüaani.
Xiaomi astumine elektriautode turule ja SU7 käivitamine annab märku ettevõtte ambitsioonikast laienemisest väljaspool oma traditsioonilist tarbeelektroonika segmenti. See liigutus mitte ainult ei tugevda Xiaomi positsiooni tehnoloogiasektoris, vaid aitab kaasa ka laiematele jõupingutustele elektriautode populariseerimisel ja muudab elektriautode turgu, muutes kättesaadavaks kvaliteetseid sõidukeid soodsama hinnaga.