Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Hiina tingimused Venemaa kaasamiseks rahukõnelustesse seab Euroopa raskesse olukorda
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Hiina tingimused Venemaa kaasamiseks rahukõnelustesse seab Euroopa raskesse olukorda

Hiina president Xi Jinpingi planeeritud visiit Prantsusmaale mai alguses toob esile keerulise diplomaatilise olukorra, kus Hiina seab ultimaatumeid Euroopa Liidule Venemaa osaluse osas tulevastes rahukõnelustes. Pekingi jõuline nõudmine, et Venemaa peab olema kõneluste osa või muidu Hiina boikoteerib neid, paneb Euroopa dilemmasituatsiooni, eriti arvestades Hiina ja Venemaa vahelisi "piirideta&

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Hiina president Xi Jinpingi planeeritud visiit Prantsusmaale mai alguses toob esile keerulise diplomaatilise olukorra, kus Hiina seab ultimaatumeid Euroopa Liidule Venemaa osaluse osas tulevastes rahukõnelustes. Pekingi jõuline nõudmine, et Venemaa peab olema kõneluste osa või muidu Hiina boikoteerib neid, paneb Euroopa dilemmasituatsiooni, eriti arvestades Hiina ja Venemaa vahelisi "piirideta" sidemeid.

See nõue on osa laiemast Hiina strateegiast kaitsta oma huve globaalsel areenil, samal ajal kui Euroopa Liit on üritanud leida tasakaalu oma suhetes Hiinaga, eriti pärast Hiina ja Venemaa vahelise suhte süvenemist Ukraina sõja kontekstis. Prantsusmaa, olles Euroopa Liidu võtmemängija, seisab silmitsi keeruka ülesandega - kuidas säilitada diplomaatilised suhted Hiinaga, ilma et see ohustaks Euroopa väärtusi ja julgeolekut.

Hiina jõupingutused veenda Euroopat oma tingimustele alluma rõhutavad Pekingi üha aktiivsemat rolli globaalses poliitikas, kuid samas paljastavad ka selle strateegilised huvid, mis tihti ei ühti Euroopa omadega. Hiina surve ja boikoteerimisähvardused rahukõneluste kontekstis peegeldavad Pekingi soovi mõjutada rahvusvahelist korda oma kasuks, samal ajal kui Euroopa püüab hoida rahu ja stabiilsust kontinendil.

Seejuures on oluline märkida, et kuigi Prantsusmaa ja teised Euroopa riigid vajavad Hiinaga kaubandussuhteid ja investeeringuid, on Hiina oma majanduslike ja poliitiliste eesmärkide saavutamisel Euroopast sõltumatum. Hiina majanduslikud ja diplomaatilised ambitsioonid Euroopas, sealhulgas investeeringute hoidmine Hiina turul ja oma positsiooni tugevdamine globaalses hierarhias, näitavad, et Pekingi jaoks on Euroopa rohkem vahend oma eesmärkide saavutamiseks, mitte vastupidi.

Hiina presidendi visiit Prantsusmaale tuleb aegadel, mil Euroopa seisab silmitsi mitmete väljakutsetega, alates julgeolekust ja kaitsest kuni kliimamuutuste ja tehnoloogilise innovatsioonini. Xi Jinpingi ja Emmanuel Macroni kohtumine Pariisis ei ole ainult kahe riigi suhete test, vaid ka märk sellest, kuidas Euroopa suudab oma väärtusi kaitsta ja samal ajal navigeerida keerulises globaalses poliitilises maastikul, kus Hiina mängib üha suuremat ja jõulisemat rolli.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More