Hiina uus mikrolainetehnoloogia: mängumuutja linna lahinguväljal
Hiina on arendanud uue Stirling-mootoriga toidetud kõrge võimsusega mikrolaine (HPM) relva, mis võib tähistada suurt hüpet suunatud energia sõjatehnoloogias, eriti linnalahingute stsenaariumides. See tehnoloogiline saavutus, millest teatas South China Morning Post (SCMP), kasutab nelja kompaktset ja efektiivset Stirling-tsükliga soojusmootorit, mis muundab soojusenergia mehaaniliseks energiaks. Relvasüsteem, mida saab hõlpsasti paigaldada veoautole,
Hiina on arendanud uue Stirling-mootoriga toidetud kõrge võimsusega mikrolaine (HPM) relva, mis võib tähistada suurt hüpet suunatud energia sõjatehnoloogias, eriti linnalahingute stsenaariumides. See tehnoloogiline saavutus, millest teatas South China Morning Post (SCMP), kasutab nelja kompaktset ja efektiivset Stirling-tsükliga soojusmootorit, mis muundab soojusenergia mehaaniliseks energiaks. Relvasüsteem, mida saab hõlpsasti paigaldada veoautole, tarbib väidetavalt vaid viiendiku energia kogusest võrreldes olemasolevate tehnoloogiatega ja suudab töötada pidevalt neli tundi.
Selle superjuhtivpool genereerib kuni nelja tesla suuruse magnetvälja, mida kasutatakse piisavalt võimsate HPM-lainete genereerimiseks, et mahasuruda droone, sõjalisi lennukeid ja isegi satelliite. Hiina väidab, et see on maailma esimene avalikult teatatud HPM relv, mis põhineb Stirling-mootori tehnoloogial, mille püsiseisundi magnetvälja intensiivsus ulatub 68 000 korda üle Maa magnetvälja tugevuse.
Aasia Times märkis, et kuigi suunatud energia relvad, nagu laserid ja HPMid, on hinnatud kui droonide ja satelliitide vastaste relvade tulevik, kannatavad HPMid madala efektiivsuse, õhus suurte kadude ja atmosfääri tasandil piiratud ulatuse tõttu. Siiski võivad hiljutised edusammud miniaturiseerimises ja kiirguse kontrollis kompenseerida mõningaid neist puudustest, muutes HPMid praktiliseks lahinguvälja relvaks.
SCMP kirjeldab ka kompaktset energiageneraatorit, mille Hiina teadlased välja töötasid, võimaldades oluliselt vähendada HPM relvade suurust. See seade suudab genereerida kuni 10 gigavatti elektrit kümne impulsi sekundis, muutes HPMid piisavalt võimsaks, et rikkuda lennukite, droonide ja satelliitide tundlikku elektroonikat.
See areng võib mängida strateegilist rolli tulevastel lahinguväljadel, kus droonide intensiivne kasutamine on juba nähtav, näiteks Ukrainas ja Iisraelis. Lisaks võivad kompaktsed HPM relvad pakkuda taktikalisi eeliseid linnalahingute stsenaariumides, kus on vaja vähendada kõrvalisi kahjustusi.