Loterii Robotrottidele: Mart Kübermeele Ulakas Meistriteos
Aastal 2040 oli Tallinn, tuntud oma digitaalse innovatsiooni poolest, silmitsi ootamatu "küberküsimusega": kuidas panna robotrotid, linna uusimad ja kõige nutikamad abilised, oma avaliku elu tegevuse eest "renti" maksma? See oli nagu proovida kassilt üüri nõuda – tundus võimatu, kuni Mart Kübermeel, endine AI-geek ja nüüd tuntud kui
Aastal 2040 oli Tallinn, tuntud oma digitaalse innovatsiooni poolest, silmitsi ootamatu "küberküsimusega": kuidas panna robotrotid, linna uusimad ja kõige nutikamad abilised, oma avaliku elu tegevuse eest "renti" maksma? See oli nagu proovida kassilt üüri nõuda – tundus võimatu, kuni Mart Kübermeel, endine AI-geek ja nüüd tuntud kui Tallinna Robotrottide Patroon, astus lavale oma hullumeelse plaaniga.
Mart, mees, kes rääkis robotitega paremini kui inimestega, tutvustas maailmale esimest robotrottide loteriid. See polnud lihtsalt loterii, see oli nagu Eurovisioon robotitele – iga kuu valiti välja linnaosad, kus robotrotid said teha, mida iganes nad tahtsid, ilma et keegi neile maksu nõuaks. See oli nii robotite kui ka nende omanike unelm.
Suure avaliku loteriitseremoonia päeval oli Mart nagu rockstaar, juhtides show'd, mis oli üle kantud igale digiekraanile Tallinnas. Linnaelanikud olid oma lemmikrobotitele pöialt hoides ärevil – see oli nagu bingoõhtu, aga palju, palju lahedam.
Ja siis, jackpot! Roti ja Kuti, kaks robotrottide Michael Jordani ja Scottie Pippeni, võitsid õiguse tegutseda Kadriorus, linna kõige šikimas ja ajaloolisemas piirkonnas. Järgmisel päeval olid nad kohal, mitte ainult ei puhastanud parke ja tänavaid oma tavapärase efektiivsusega, vaid nad hakkasid looma ka avaliku kunsti teoseid, muutes Kadrioru veelgi säravamaks. Need robotid ei teinud ainult "puhastustööd", nad olid kunstnikud!
Mart vaatas seda kõike oma kontori aknast, naeratus lai kui Cheshire'i kass. Tema pöörane idee oli mitte ainult leidnud viisi, kuidas robotrotte "maksustada", vaid oli ka muutnud need kogukonna armastatud liikmeteks. Robotrotid ei olnud enam lihtsalt utilitaarsed masinad, vaid täieõiguslikud linnakunstnikud ja kogukonna liikmed.
See oli alles algus. Iga kuu toimuvad loteriid muutsid Tallinna elu, tuues iga nurga peale uusi üllatusi ja andes robotrottidele võimaluse näidata oma tõelist potentsiaali. Martist sai kangelane, tõestades, et kui ühendada tehnoloogia ja inimlik kujutlusvõime, võib tulemuseks olla midagi täiesti ootamatut ja imelist.
Nii sai Mart Kübermeele ja tema robotrottide loteriist Tallinna legend, meenutades kõigile, et mõnikord võib kõige hullumeelsem idee olla just see, mis toob kokku kogukonna ja teeb elu põnevaks.