Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
NATO Vastab Venemaa Ohule: Ulatuslikud Tuumaharjutused ja USA Relvade Paigutamine Ühendkuningriiki
Valgustades tõde, ühendades kogukondi!

NATO Vastab Venemaa Ohule: Ulatuslikud Tuumaharjutused ja USA Relvade Paigutamine Ühendkuningriiki

NATO ja selle liitlased on astumas enneolematuid samme, et vastata kasvavale ohule Venemaa poolt, kavandades ulatuslikke sõjalisi harjutusi ja paigutades tuumarelvad Ühendkuningriiki esimest korda viimase 15 aasta jooksul. Need sammud peegeldavad süvenevat muret Euroopa julgeoleku pärast pärast Venemaa agressiooni Ukrainas ja on märk liitlaste otsusekindlusest kindlustada oma kaitsevalmidust. NATO on

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

NATO ja selle liitlased on astumas enneolematuid samme, et vastata kasvavale ohule Venemaa poolt, kavandades ulatuslikke sõjalisi harjutusi ja paigutades tuumarelvad Ühendkuningriiki esimest korda viimase 15 aasta jooksul. Need sammud peegeldavad süvenevat muret Euroopa julgeoleku pärast pärast Venemaa agressiooni Ukrainas ja on märk liitlaste otsusekindlusest kindlustada oma kaitsevalmidust.

NATO on välja töötanud "Steadfast Defender 2024" harjutused, mille raames simuleeritakse tuumakonflikti Venemaaga. See hõlmab Trident 2 mandritevahelise ballistilise raketi käivitamist Briti tuumaallveelaevast Atlantil, esimest korda alates 2016. aastast. Selline samm näitab valmisolekut kontrollida tuumarelva süsteemide tehnilist tõhusust ja lahinguvalmidust kriisiolukordades. Harjutused on kavandatud kui aastakümnete suurimad, kaasates umbes 50 sõjalaeva, 80 õhusõidukit, 1,1 tuhat maavägede sõidukit, sealhulgas 133 tanki, ja ligikaudu 90 tuhat sõjaväelast, kus tegevused toimuvad peamiselt Balti riikides, Poolas ja Saksamaal.

Samal ajal on USA teatanud plaanidest paigutada tuumarelvad Ühendkuningriiki, vastates sellega Venemaa kasvavale ohule Euroopas. RAF Lakenheath Suffolkis on valitud asukohaks, kus hoitakse B61-12 gravitatsioonipomme, mida on võimalik kasutada hävituslennukitelt. See samm kujutab endast olulist muutust lähenemises Euroopa julgeolekule ja näitab liitlaste pühendumust tugevdada kaitsevõimekust.

Nende sammudega saadab NATO selge sõnumi: liit on valmis kaitsma oma liikmeid ja säilitama rahu Euroopas, isegi kui see nõuab ettevalmistusi kõige äärmuslikumateks stsenaariumiteks. Samas tõstatab see küsimusi tuumarelvastuse kasutamise ja sellega kaasnevate riskide kohta, rõhutades vajadust diplomaatia ja läbirääkimiste järele konfliktide lahendamiseks.

NATO ja USA tegevused on seega kaalutletud sammud, mis peegeldavad liitlaste ühtsust ja otsusekindlust kaitsta demokraatlikke väärtusi ja rahvusvahelist stabiilsust. Need arengud on kriitilise tähtsusega mitte ainult Euroopa, vaid kogu maailma julgeoleku jaoks, andes tunnistust sellest, kui oluline on pidev valmisolek ja koostöö globaalse rahu tagamisel.

Venemaa reaktsioon NATO harjutustele ja USA tuumarelvade paigutamisele Ühendkuningriiki näitab märkimisväärset diplomaatilist ja sõjalist vastuseisu. Venemaa Välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova on hoiatanud, et Moskva peab USA tuumarelvade naasmist Ühendkuningriiki eskalatsiooniks ja vastab sellele kompenseerivate vastumeetmetega. Venemaa peab NATO õppust "Steadfast Defender 2024" otseseks ohuks, tõlgendades seda kui pöördumist tagasi külma sõja aegsete skeemide juurde.

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov on märkinud, et NATO tegevus sunnib Venemaad ja selle liitlast Valgevenet vastama, viidates sellele, et nende otsus paigutada taktikaline tuumarelv Valgevenes on vastureaktsioon NATO agressiivsele käitumisele. Rjabkov rõhutab, et Venemaa ja Valgevene tegutsevad vastutustundlikult, erinevalt NATO-st, kes viib oma tuumamissioone läbi territooriumitel, mis on deklareerinud end tuumarelvavabadeks.

Rjabkov on ka selgitanud, et Venemaa ei plaani oma tuumarelvi teistes sõbralikes riikides, sealhulgas Ladina-Ameerikas paigutada, hoolimata mõningatest ettepanekutest seda teha, et tuua puskovad seadmed USA-le lähemale. See samm näib olevat osa laiemast Venemaa strateegiast, mis vastandub NATO tegevusele, hoides samal ajal dialoogi võimalusi avatuna, et vältida otsest konflikti.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More