Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Tuumaähvarduse Varjus: USA Paigutab B61-12 Pommid Ühendkuningriiki Venemaa Ohu Tõttu

USA strateegiline käik paigutada esmakordselt 15 aasta jooksul tuumarelvad Ühendkuningriiki vastusena kasvavale pingele Venemaaga on märkimisväärne. Pentagoni dokumentidele viitav ja Daily Telegraphi poolt avaldatud teave märgib kriitilist hetke NATO vastuses jätkuvale konfliktile Ukrainas ja Venemaa üha suurenevale mõjule globaalsel areenil. Kavandatud asukoht nendele tuumarelvadele on RAF Lakenheath Suffolkis, Inglismaal. Baasis

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Tuumaähvarduse Varjus: USA Paigutab B61-12 Pommid Ühendkuningriiki Venemaa Ohu Tõttu
Valgustades tõde, ühendades kogukondi!

USA strateegiline käik paigutada esmakordselt 15 aasta jooksul tuumarelvad Ühendkuningriiki vastusena kasvavale pingele Venemaaga on märkimisväärne. Pentagoni dokumentidele viitav ja Daily Telegraphi poolt avaldatud teave märgib kriitilist hetke NATO vastuses jätkuvale konfliktile Ukrainas ja Venemaa üha suurenevale mõjule globaalsel areenil.

Kavandatud asukoht nendele tuumarelvadele on RAF Lakenheath Suffolkis, Inglismaal. Baasis oodatakse paigutatavat B61-12 gravitatsioonipomme, mille jõudlus on muudetav ja märkimisväärselt võimsam kui Hiroshimale heidetud pommid. Need relvad on osa USA tuumaarsenalist, mille eesmärk on tõkestada agressiooni ja tagada turvalisus NATO liidus.

See samm toimub ajal, mil NATO sees kasvab mure Venemaa sõjaliste tegevuste üle, eriti järgnev pärast selle invasiooni Ukrainasse 2022. aastal. Kõrgetasemelised ametnikud, sealhulgas Saksamaa kaitseminister Boris Pistorius, on rõhutanud vajadust olla valmis potentsiaalseks täiemahuliseks sõjaks Venemaaga. NATO Sõjalise Komitee esimees admiral Rob Bauer on samuti toonitanud tähtsust olla valmis otsestele konfrontatsioonidele.

Venemaa ametnikud on sellele arengule tugevalt reageerinud. Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zakharova teatas eelmisel aastal, et Moskva on sunnitud vastu võtma "kompenseerivaid vastumeetmeid", kui Ameerika tuumapead paigutatakse Briti pinnale. Venemaa väidab, et NATO idasuunaline laienemine on üks põhjuseid jätkuvale konfliktile Ukrainas ning süüdistab lääneriike pingete õhutamises Euroopas.

Tuumarelvade ümberpaigutamine Ühendkuningriiki on osa laiemast NATO strateegiast arendada ja täiustada tuumaobjekte vastusena muutuvale julgeolekuolukorrale. USA ja Ühendkuningriik ei ole ametlikult kinnitanud neid plaane, järgides pikaajalist poliitikat ei kinnitada ega ümber lükata tuumarelvade olemasolu konkreetsetes kohtades.

USA käik tuumarelvi paigutada Ühendkuningriiki näitab uut rõhuasetust tuumaheidutusele Euroopas ja peegeldab muutuvaid dünaamikaid rahvusvahelises julgeolekus. Globaalsete pingete jätkuva tõusuga rõhutab otsus paigutada tuumarelvi Ühendkuningriiki praeguse geopoliitilise olukorra keerukust ja tõsidust.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More